Viljandimaa täiskasvanute teatripäeval anti välja kümme eripreemiat

                     
Viljandimaa täiskasvanute teatripäeval anti välja kümme eripreemiat
Pilt on illustreeriv
Scanpix

Laupäeval, 21. aprilli 2012 kogunes Vastemõisa seitse Viljandimaa näitetruppi - Paistu Rahvamaja näitering, Pilistvere Rahvamaja näitering „Põrpijad", Vastemõisa Rahvamaja näitering „Poolvillased", Abja Kultuurimaja näitering, Tänassilma Rahvamaja näitering „Pupu-Jukud", Sürgavere Kultuurimaja näitering ja Suure-Jaani Kultuurimaja näitering „Tegeltkah". Kokku 54 näitlejat.

Pea kaheksa tunni jooksul jõudis vaatajateni seitse näidendit, mida hindas neljaliikmeline žürii koosseisus: Andres Tabun (žürii esimees) -  Ugala teatri näitleja, Kai Kannistu - Karksi valla Kultuurikeskuse juhataja, Piret Luup -  Suure-Jaani Raamatukogu direktor, Enn Siimer -  Kildu Põhikooli direktor.

Paistu Rahvamaja näitering - juhendaja Andres Linnupuu - esitas  Martin McDonagh
"Kuni surm meid lahutab". Instseneering näidendist "Mägede iluduskuninganna" (osa 1. vaatusest).
Pilistvere Rahvamaja näitering "Põrpijad" - juhendaja Eda Piilmann - mängis  Ben
Traverse näidendi "Varjuline linnumaja" 2. vaatuse.
Vastemõisa Rahvamaja näitering "Poolvillased" -  juhendaja Erika Tetsmann - mängis Hugo Raudsepa "Lipsti kosja, lups mehele" (näidendi "Vedelvorst" ainetel).
Abja Kultuurimaja näitering - juhendaja Triinu Menning -  esitas Andrew Bowelli "Kui sadu lakkab".
Tänassilma Rahvamaja näitering "Pupu-Jukud" -  juhendaja Merike Moks - tõi vaatajateni Merike ja Ave Moksi näidendi "Viimane võimalus".
Sürgavere Kultuurimaja näitering - juhendaja Malle Kukk - mängis  Karl Pilvistu tükki "Jupike direktori tööpäevast".
Suure-Jaani Kultuurimaja näitering "Tegeltkah" - juhendaja Margus Mankin - esitas Andrus Kivirähki näidendi "Uljas neitsi" 1. vaatuse.

Anti välja 10 eripreemiat:
1. Parimad kostüümid - Suure-Jaani Kultuurimaja näitering "Tegeltkah"
2. Parim lavakujundus - Pilistvere Rahvamaja näitering "Põrpijad"
3. Parim muusikaline kujundus - Tänassilma Rahvamaja näitering "Pupu-Jukud"
4. Parim lavastus -  Andrus Kivirähk "Uljas neitsi" -  Suure-Jaani Kultuurimaja näitering "Tegeltkah"
5. Parim lavastaja -  Andres Linnupuu - Paistu Rahvamaja näitering
6. Parim naiskõrvalosatäitja - Kersti Varblane - Sürgavere Kultuurimaja näitering
7. Parim meeskõrvalosatäitja - Arvo Lamp - Abja Kultuurimaja näitering
8. Parim naispeaosatäitja - Riina Mankin - Suure-Jaani Kultuurimaja näitering "Tegeltkah"
9. Parim meespeaosatäitja - Peep Ait - Vastemõisa Rahvamaja näitering "Poolvillased"
10. Parim näitering - Paistu Rahvamaja näitering.
Üritust toetasid: Eesti Kultuurkapitali Viljandimaa ekspertgrupp, Viljandimaa Omavalitsuste Liit, Suure-Jaani Vallavalitsus, Vastemõisa Rahvamaja.


Vaata märksõnade teemalehti või lisa/eemalda neid MyDelfi huvidest + ja - abil.

Mis teemad Sind huvitavad?

  • -  jälgi
  • -  ära jälgi
Lase MyDelfil ehitada Sinu personaalne uudisleht!

Logi sisse Facebook'iga

Alusta MyDelfi kasutamist
Registreeritud (0) Anonüümne (0)
Jäta kommentaar
või anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare
Maakonna uudised