Eesti kunsti peateel seiklemas

                     
Eesti kunsti peateel seiklemas
KUMU
Foto: Ilmar Saabas

Eelmise õppeveerandi lõpus külastasid Ääsmäe Põhikooli 8. ja 9. klassi õpilased Eesti Kunstimuuseumi, osaleti haridusprogrammis „Peateel", mis hõlmas sissejuhatavat ja ülevaatlikku ringkäiku KUMU püsinäitusel "Varamu".

Tutvuti Kumu kolmanda korruse saalidega, kus on esindatud eesti kunsti klassika ülevaade 18. sajandist kuni Teise maailmasõjani. Seda võis võtta sissejuhatava tunnina järgnevateks teemakeskseteks lähenemisteks. Lastele jagatud trükitud tööleht aitas läbida eesti kunsti peatee kõige olulisemaid peatusi. Kuidas, miks ja kui kiiresti eesti kunst on arenenud, mis sellele eelnes ja mis arengu põhjustas? Kes olid võtmekunstnikud? Selgeks said kõige olulisemad märksõnad. Töölehe juurde kuuluvate kleepsudega märgiti olulisemad stiilinäited.

Töölehe täitmine pärast ringkäiku oli lõbus ja huvitav kõigile: nii hoolega loengut kuulanuile, kergelt tukkuma jäänuile kui ka õpetajatele. Ühtviisi hasart tekkis kõigis ning kindlasti jäi midagi toredat ja kasulikku ka paremini meelde.

Võib-olla on tõepoolest õigustatud mitmete õpilaste arvamus, et loenguosa oli pisut pikk ning mõne maali ees seisti-räägiti ikka väga kaua. Ehk unustas giid end oma lemmikute juurde, püüdes meidki oma innuga nakatada. Olen lastega ka ühel meelel, et skulptuure oleks võinud rohkem vaadata ja neist rohkem rääkida..., maalid muutusid pisut tüütavaks ja ühesugusteks. Oli aga ka neid õpilasi, kes leidsid ringkäigu väga huvitava olevat ning arvasid, et vaadata oli palju ja targemaks sai ka.

Usun, et selline Kumu külastus kuluks ära kõigile; hariv, huvitav ja antud vanusastmele tõepoolest täiest eakohane. Eks muidugi sõltub palju ka konkreetsest giidist, meil vedas - oli huvitav meesterahvas, oma ala täielik fänn ning professionaal ühes isikus.


Vaata märksõnade teemalehti või lisa/eemalda neid MyDelfi huvidest + ja - abil.

Mis teemad Sind huvitavad?

  • -  jälgi
  • -  ära jälgi
Lase MyDelfil ehitada Sinu personaalne uudisleht!

Logi sisse Facebook'iga

Alusta MyDelfi kasutamist
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare
Maakonna uudised
TEATER NOORTELE: Armastus ei hüüa tulles! Vaba kooselu, seks, suhtlus vanematega - kõik on laval olemas! SISUTURUNDUS TEATER: Armastus ei hüüa tulles