Tallinn Tartu Hiiumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Pärnumaa Raplamaa Lääne-Virumaa Järvamaa Viljandimaa Ida-Virumaa Jõgevamaa Tartumaa Põlvamaa Võrumaa Valgamaa
Maakonnad
  Linnad ja vallad
   VALI UUDISTE PIIRKOND

   FOTOD JA VIDEO: Viljandi mees kardab, et sealgi võivad majad lagunema hakata

    (21)
                        
   FOTOD JA VIDEO: Viljandi mees kardab, et sealgi võivad majad lagunema hakata
   Foto: Tiit Blaat, Eesti Ekspress

   Lasnamäel kolmapäeval alla kukkunud rõdupiire juhtis tähelepanu aastakümneid tagasi ehitatud paneelmajade probleemidele. Ehituskvaliteet ei olnud siis teab mis kõrge ning suurele osale ei ole hiljem kapitaalremonti tehtud, kui, siis fassaaditöid. Delfi fotograaf siirdus aga Viljandi linna, et vaadata, kas sealne magalarajoon kuidagi pealinna omast erineb. Ajahammas on üles leidnud ka Viljandis asuvad hooned ning on neidki hoolikalt purenud.

   Viljandi magalarajoonid oma laiuvate kortermajadega ei erine niisiis Tallinna Lasnamäe või Mustamäe elamurajoonidest. Ikka 70-80ndatel aastatel ehitatud, sama ehituskvaliteediga paneelidest karpmajad, ainult korruseid reeglina vähem. Mõned renoveeritud, teised väga räsitud ilmega. Kuid probleemid mõlemas paigas on sarnased - kui renoveerides on otsaseinad soojustatud või uuendatud välisfassaadi, siis rõdupiirete kinnitusi on kontrollitud ja uuendatud ilmselt väga vähestel majadel. Kui üldse. Kõikjal paistavad krohvi alt paljastunud metallist kinnitusplaadid, roostest puretud ja ilmastiku hävitustööle avatud. On vaid aja küsimus, millal metall rebeneb ning kinnituskohad betoonist rõdupiirde raskuse all järele annavad.

   Riia tänaval elav 74-aastane Viktor mäletab hästi, kuidas siinseid maju ehitati: kiirustades, ehitusnormidele vilistades, ehitajad olid isegi purjuspäi töötanud. Lasnamäel toimunud õnnetus teeb mehe murelikuks. Naabermajas elav vanem proua aga rõdude allakukkumist ei karda. Ta on siin elanud 1985. aastast alates, kuid hindab oma rääbaka maja korrasolekut heaks. Lahkudes heidab ta siiski pilgu üles rõdude poole.

   Vaadake, mida Viktor Viljandi magalarajooni majade seisukorrast arvab ja kuidas tal hiljuti praod seina tekkisid:


   Vaata märksõnade teemalehti või lisa/eemalda neid MyDelfi huvidest + ja - abil.

   Mis teemad Sind huvitavad?

   • -  jälgi
   • -  ära jälgi
   Lase MyDelfil ehitada Sinu personaalne uudisleht!

   Logi sisse Facebook'iga

   Alusta MyDelfi kasutamist
   Registreeritud (1) Anonüümne (20)
   Jäta kommentaar
   Postitades kommentaari nõustud reeglitega
   Loe kommentaare Loe kommentaare