Tallinn Tartu Hiiumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Pärnumaa Raplamaa Lääne-Virumaa Järvamaa Viljandimaa Ida-Virumaa Jõgevamaa Tartumaa Põlvamaa Võrumaa Valgamaa
Maakonnad
  Linnad ja vallad
   VALI UUDISTE PIIRKOND

   Algab orienteerumishooaeg

                        
   Algab orienteerumishooaeg
   Pilt on illustreeriv
   Foto: Ilmar Saabas

   Lumi sulab silmnähtavalt ja varsti on ka metsaalused lumevabad. Aprillis tehakse algust juba traditsiooniks muutunud võistlustega. 7.-8. aprillil on Karjalaske jooks ja Lihavõtte lühirada, järgmisel nädalavahetusel peetakse Peko Kevade jooks.

   Karksi-Nuia rahvale võiks huvi pakkuda Ilves-3 jooks, mis toimub 27.-28. aprillil Lillis Tündre - Lilli kaardil. See kaart oli esmakasutusel eelmise aasta suvel. Maastik pole just kõige kergemate killast (on palju tuulemurdu ja läbitavus pole kõikjal väga hea), kuid huvitava ja meeldejääva kogemuse saavad kõik osalejad. Kel vähegi huvi orienteerumisega tutvust teha, soovitan kindlasti osaleda Ilves-3, sest  kõrgetasemeline võistlus tuleb ju suisa koju kätte. Kes ei julge kohe põhiradadel joosta, võib valida avatud raja, mis pole väga pikk  ja on ka põhirajast tunduvalt lihtsam.

   Viljandimaal ei korraldata kahjuks o-päevakuid, kuid Pärnu- ja Valgamaa päevakud toimuvad ka suhteliselt ligidal ja seal kasutatakse väga häid ja huvitavaid maastikke. Meie abikaasaga oleme orienteerumisjooksuga tegelenud juba ligi 40 aastat. Üle 10 aasta oleme ka veteranide MM-idel võistelnud. Medaleid pole küll võitnud, kuid A-finaali pääsemine on samuti väga hea saavutus.
   Täpsemalt ja pikemalt on orienteerumisest juttu Orienteerumisliidu kodulehel www.orienteerumine.ee, seal on ka kalenderplaan hooaja võistlustest. Kel huvi tekkis, võib kindlasti meiega ühendust võtta. Käime paljudel võistlustel ja võimaluste piires ka ligematel päevakutel. Autos on huvilistele ikka ruumi ja päevakutel avaneb hea võimalus o-jooksuga tutvust teha. Olen nõus huvilistega koos jooksma ja kaardilugemist õpetama. Alustada pole kunagi hilja. Lastele on olemas ka nöörirajad ja eraldi rajad on kuni 70-80-aastastele. Kes kardab, et ei jõua tempot hoida, siis lohutuseks - see pole staadionijooks! Paljud hoopis kõnnivad rajal ning tihtipeale on nii võimalik jõuda järgmisse punkti kiiremini kui joostes. Lihtsalt "jalad ei tohi peast ette jõuda".


   Loodan, et edaspidi on meie rahvast o-radadel palju!

   Kersti Mardiste
   kmardiste@gmail.com
   523 8057(helistage õhtuti või nädalavahetustel)   Registreeritud (0) Anonüümne (0)
   Jäta kommentaar
   Postitades kommentaari nõustud reeglitega
   Loe kommentaare Loe kommentaare