Tallinn Tartu Hiiumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Pärnumaa Raplamaa Lääne-Virumaa Järvamaa Viljandimaa Ida-Virumaa Jõgevamaa Tartumaa Põlvamaa Võrumaa Valgamaa
Maakonnad
  Linnad ja vallad
   VALI UUDISTE PIIRKOND

   Kaksiklinnad Valga ja Valka korrastavad Eesti-Läti piiriala

                        
   Kaksiklinnad Valga ja Valka korrastavad Eesti-Läti piiriala
   Foto: DELFI

   Laupäeval, 21. aprillil toimub Lätimaal suur üleriigiline talgupäev, kus keskendutakse veekogude korrastamisele. Valka linna talgulistega ühinevad Valga linnavalitsus koostöös politsei- ja piirivalveametiga, et korrastada kaksiklinnade Valga ja Valka vahel looklev Konnaoja (Varžupite) ja selle ümbrus.

   Kaksiklinnade vaheline riigipiir on toonud kaasa Konnaoja ümbruse hooletusse jätmise ja üksteisest eraldumise. Seetõttu peavad mõlemad linnad kaksiklinna südames asuvat ala justkui tagahooviks. Linnad on võtnud lähisaja eesmärgiks sulandada ajalooline linnakeskus jällegi tervikuks. 

   Plaanis on puhastada prahist Konnaoja säng ja kaldad ning lammutada vana lagunenud laudtee ojaäärsel kallasrajal, mida mööda valvati piiri.

   Kes soovivad kaasa lüüa selles ettevõtmises on oodatud 21. aprillil kell 9 Sepa/Seminara piiripunkti juurde. Valga linna koristustalgud toimuvad aga järgmisel laupäeval, 28. aprillil.


   Registreeritud (0) Anonüümne (0)
   Jäta kommentaar
   Postitades kommentaari nõustud reeglitega
   Loe kommentaare Loe kommentaare