Tallinn Tartu Hiiumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Pärnumaa Raplamaa Lääne-Virumaa Järvamaa Viljandimaa Ida-Virumaa Jõgevamaa Tartumaa Põlvamaa Võrumaa Valgamaa
Maakonnad
  Linnad ja vallad
   VALI UUDISTE PIIRKOND

   Päevakeskusest sai vabaajakeskus

                        
   Päevakeskusest sai vabaajakeskus
   Pilt on illustreeriv
   Scanpix

   Keskuse ajalugu on alguse saanud 2005. a toimunud kolme valla ühinemisest. Uus ühinenud omavalitsus asus tööle endise Saarde vallavalitsuse ruumidesse ja muudatustega seoses jäi tühjaks Kilingi-Nõmme linnavalitsuse kasutuses olnud hoone.

   Omavalitsuse poolt oli idee luua kooskäimisvõimalused eakatele, väikelastele, kohalikele seltsidele. Selle mõttega maja remonditi ning 2007. a varakevadel avati Saarde valla allasutusena Kilingi-Nõmme päevakeskus.

   Maja sai seestpoolt uus ja uhke, uudistajaid käis palju. Kohe avamispäeval vallutasid noored maja lausa tormijooksuga. Elus ikka juhtub, et lapse sündides soovivad vanemad teda näha ja kasvatada ühtmoodi, kuid lapsel tuleb siiski oma tegu, oma nägu. Täna tuleb tunnistada, et keskuses on oma koha sisse seadnud ja tegevuse leidnud väikelapsed, noored, täiskasvanud ja eakad.

   Noored on majas see sihtrühm, kes vajab pidevat tähelepanu ja sekkumist, seda peaks ju iga lapsevanem isegi teadma, mis juhub, kui noored suurema seltskonnaga kokku saavad. Koos avalduvad uued anded ja tegevused. Et noorte ülevoolav energia saaks positiivselt ära kasutatud, hakkasime projektide abil huvitegevusele rahastust otsima, kuid kohe takerdusime seadustesse. Seadusekeeled käsitavad päevakeskust kui eakate rehhabilitatsiooniasutust, mistõttu saime mitmelt poolt vastuseks, et noortele suunatud rahakatlast me teie asutusele küll raha anda ei saa. Eelmisel kevadel tekkinud probleemide ja ettepanekute põhjal tegi volikogu vajalikud muudatused, seetõttu on meil võimalus käesoleval hooajal osaleda Euroopa Liidu rahastatud projektis, mis suunatud just huvitegevuse korraldamiseks noortele. Edasi liikusime mõttega, et kõigil keskusesse koondunud sihtrühmadel võiks olla ka seaduse keeles võrdsed võimalused. Nii jõudsimegi nimevahetuseni.

   Käesoleva aasta algusest on päevakeskuse õigusjärglaseks Kilingi-Nõmme vabaajakeskus. Nimi võimaldab kasutada esitähtedest moodustuvat hellitusnime Kivake. Loodame siis, et uus nimi iseloomustab selgemalt vallarahvale pakutavaid võimalusi ja on paremas kooskõlas keskuse seniste tegevustega. Nii nagu varem, saab ka edaspidi vabaajakeskuses soojas bussi oodata, lehti lugeda, arvutit kasutada, telerit vaadata, wiid, piljardit või lauatennist mängida, kangastelgedel kududa, teed keeta - einestada, väikelastega mängida, sünnipäevasid tähistada, muusikat luua või lihtsalt oma vaba aega veeta ning muudest tegevustest puhata.

   Keskus on kokkusaamise kohaks mitmetele täiskasvanutele suunatud huviringidele ja klubidele, kus küll valdav osa huvitegevusi on omaalgatuslikud ja isemajandavad. Huviliste palvel algab jooga nüüd ka õhtusel ajal, neljapäeviti 17.30-19.00. jätkub aga endiselt ka kolmapäeviti 10.30-12.00.

   Vabaajakeskusesse on kõik jätkuvalt teretulnud!

   Ringide kava vabaajakeskuses:

   Teisipäeviti
   10.00 Eakate kunstiring
   15.00 Loovusring noortele
   16.00 Skautide koondus
   17.00-20.00 Noorte ja töötavate huviliste kunstiring.

   Kolmapäeviti
   10.30.-12.00 Enesemassaaž, jooga.
   15.00-17.00 Loovusring noortele

   Neljapäeviti
   11.00 Käsitööring „Kodu kauniks"
   16.00 Skautide koondus
   17.30-19.00 Enesemassaaž, jooga.


   Registreeritud (0) Anonüümne (0)
   Jäta kommentaar
   Postitades kommentaari nõustud reeglitega
   Loe kommentaare Loe kommentaare