Tallinn Tartu Hiiumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Pärnumaa Raplamaa Lääne-Virumaa Järvamaa Viljandimaa Ida-Virumaa Jõgevamaa Tartumaa Põlvamaa Võrumaa Valgamaa
Maakonnad
  Linnad ja vallad
   VALI UUDISTE PIIRKOND

   Haigla eksitas patsienti, operatsioonide planeerimisel on segadus

    (20)
   Eestielu.ee
                        
   Haigla eksitas patsienti, operatsioonide planeerimisel on segadus
   Foto: Andres Putting

   Ida-Tallinna keskhaigla unustas küsida patsientidelt nende elukohta ja teatas seetõttu Pärnu haigekassa alla kuuluvaile patsientidele, et nende juuniks kavandatud operatsioonid lükatakse rahapuuduse tõttu edasi, kirjutas Lääne Elu.

   Tegelikult on otsas hoopis Harju haigekassa raha.

   Haapsallanna Laura (nimi muudetud) pani end Ida-Tallinna keskhaiglas operatsioonijärjekorda märtsis. Temal pidi operatsioon olema juuni alguses. Ida-Tallinna haigla seepärast, et sealsed järjekorrad on lühemad. Pealegi öeldi talle haiglast, et teistest haiglatest erinevalt ei ole neil rahastusega probleeme olnud.

   Laura töötab väikeettevõttes, kust ei saa korraga töölt ära olla rohkem kui üks inimene. Seepärast koostati kogu kollektiivi suvine puhkusegraafik operatsiooni ja taastumiseks vajalikku aega arvestades.

   Möödunud reedel, kolm päeva enne operatsioonile minekut teatati Laurale haiglast, et kõik plaanilised operatsioonid juunis jäävad ära. Põhjus: Pärnu haigekassa raha on kvartali lõpuks otsa saanud. Uut aega ei antud. Lubati vaid, et paar nädalat enne operatsioonile minekut antakse sellest teada.

   Loe pikemalt segadusest, valitsevast rahapuudusest ja sellest kuidas plaanilised operatsioonid muutuvad erakorralisteks Lääne Elust.


   Jäta kommentaar
   Postitades kommentaari nõustud reeglitega
   Loe kommentaare Loe kommentaare