Tallinn Tartu Hiiumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Pärnumaa Raplamaa Lääne-Virumaa Järvamaa Viljandimaa Ida-Virumaa Jõgevamaa Tartumaa Põlvamaa Võrumaa Valgamaa
Maakonnad
  Linnad ja vallad
   VALI UUDISTE PIIRKOND

   Üleriigilise kvartettide konkursi Grand Prix pälvisid Paide Ühisgümnaasiumi noormehed

    (1)
                        
   Üleriigilise kvartettide konkursi Grand Prix pälvisid Paide Ühisgümnaasiumi noormehed
   Foto: Paide Kultuurikeskus

   Üleriigilise kvartettide konkursi Kuninglik Nelik 2012 Grand Prix vääriliseks tunnistati Paide Ühisgümnaasiumi kvartett „Unistajad".

   1343. aastal tulid Paidesse  4 eestlaste kuningat. 2012 aastal saabus siia 15 musikaalset nelikut Rakverest, Tartust, Viljandist, Võrust, Pärnust, Saaremaalt, Raplast, Tallinnast ja Järvamaalt.

   Paides tänavu teistkordselt toimunud konkurss on suisa võimatult laiapõhjaline. Osalejateks on nii noored kui täiskasvanud, nii lauljad kui pillimängijad.  Määravaks tingimuseks on neljaliikmeline kollektiiv ja naturaalne esitus (a capella ja naturaalpillid).  Boonuseid annavad omalooming ja teemakandja - Jüriöö ülestõus. 

   Žüriil oli raske- meeleldi oleks nad kõiki osalenuid premeerinud. Aga konkurss on konkurss.

   Selline sai sedakorda žürii otsus (laulja Airi Allvee, koorijuht Kadri Hunt, muusikapedagoog-puhkpillijuht Ants Oidekivi, ERSO tšellomängija Andreas Lend).

   • 1. Paide Ühisgümnaasiumi noormeeste ansambel „UNISTAJAD" (noored) : GRAND PRIX ja tiitel Kuninglik Kvartett ja parim vokaalansambel
   • 2. Viljandi Muusikakooli klarnetikvartett (noored) - väike GRAND PRIX
   • 3. Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakooli saksofonikvartett: parim täiskasvanute kvartett
   • 4. Rakvere Saksofonikvartett (täiskasvanud) :parim ansamblitunnetus  ja omaloomingu eripreemia (esitatud palade autor oli ansambli liige Peep Pihlak)
   • 5. H.Elleri nim. Tartu Muusikakooli kvartett „Hoogsad poognad" (noored):  parim keelpillikvartett ja keelpillikvartett Prezioso eripreemia
   • 6. Võru Muusikakooli flöödikvartett ( noored) : kõlakultuuri preemia
   • 7. Tartu kvartett „Samm Samm" (täiskasvanud) : teemakandja eripreemia (esitatav omaloominguline repertuaar teemal eestlaste kuningad ja vabadus)
   • 8. vokaal-instrumentaalkvartett Võrust,Tartust ja Tallinnast (noored) : parim vokaal-instrumentaalkvartett
   • 9. Paide Muusikakooli saksofonikvartett : noorimate liikmetega täiskasvanute kvartett (Arvo Stoltseni kvartetis osales kahe täiskasvanu kõrval edukalt kaks 15 aastast noort)
   • 10. Järvamaa noorte vokaalansambel "Nagu päris ABBA" (noored) : musikaalse esituse eripreemia
   • 11. Kärla Põhikooli neidude kvartett (noored) : parim eesti autori teose esitus

   Registreeritud (0) Anonüümne (1)
   Jäta kommentaar
   Postitades kommentaari nõustud reeglitega
   Loe kommentaare Loe kommentaare