Tallinn Tartu Hiiumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Pärnumaa Raplamaa Lääne-Virumaa Järvamaa Viljandimaa Ida-Virumaa Jõgevamaa Tartumaa Põlvamaa Võrumaa Valgamaa
Maakonnad
  Linnad ja vallad
   VALI UUDISTE PIIRKOND

   Eesti vanim purjelaev Blue Sirius külastas Narva-Jõesuu sadamat

    (2)
                        
   Eesti vanim purjelaev Blue Sirius külastas Narva-Jõesuu sadamat
   Narva-Jõesuu linn

   15.-16.juulil toimunud Sillamäe sadama pidustustel osales ka Eesti vanim purjelaev Blue Sirius, mis saabus Narva-Jõesuu sadamasse suuri laineid ja kõva tuult trotsides.

   SV Blue Sirius saabus Narva-Jõesuu sadamasse 16. juuli õhtul, 17. juulil sõidutati Ida-Virumaa noori. Samuti oli SV Blue Sirius avatud kõigile huvilistele, kes said tänu halbadele ilmastikutingimustele merel, teha huvitava lõbusõidu jõel. Tänu tugevale tuulele liikus SV Blue Sirius Narva jõel purjede all vastuvoolu lausa kiirusega 2 sõlme.

   Kahemastiline kahvelkuunar Blue Sirius on enam kui 100 aastat vana ajalooline purjelaev. Teadaolevalt vanima Eesti lipu all seilava alusena on s/v Blue Sirius ka 2004. aastal loodud Eesti Ajalooliste Laevade Seltsi asutajaliige. Hoolimata soliidsest vanusest, on kuunar tänu Norra, Saksa ja Eesti meistritele heas merekorras ning laevale iseloomulikke punaseid purjeid võib sageli näha kõikjal Soome lahel. Kahvelkuunari igapäevategemised ongi seotud ennekõike Soome lahe piirkonnaga, mis jääb Tallinnast ida ja põhja poole ning laeval on tihedad sidemed Lahemaa ning mitmete siinkandi rannaküladega. Blue Siriuse igapäevane kodusadam on alates sellest kevadest Tallinnas Admiraliteedi Vanasadama Jahisadam.

   Narva-Jõesuu linn


   Narva-Jõesuu linn


   Kahvelkuunar Blue Sirius tehnilised andmed

   Nimi: SV Blue Sirius
   Kutsung: ES2673
   Laevakere põhimaterjal: puit
   Ehitusaasta: 1907
   Ehituskoht: Norra
   Üldpikkus: 27,12m, pikkus: 21,24m
   Laius: 4,96m, parda kõrgus: 2,63m
   Süvis: 2,2 m
   Purjepind: 323m2
   Reisijateveo tunnistus: 32 reisijat
   Kogumahtuvus: 50t
   Peajõuseade: Diisel, Daimler Benz OM442290PS, 213kW


   Registreeritud (0) Anonüümne (2)
   Jäta kommentaar
   Postitades kommentaari nõustud reeglitega
   Loe kommentaare Loe kommentaare